جاده آفتاب بوشهر داستان استانی برنامه

جاده: آفتاب بوشهر داستان استانی برنامه داستان سینمایی جدول پخش

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آقای روحانی! صریح پشت‌پرده‌ها را افشا کنید

معاون مدیر جمهور در امور شهروندی اظهار کرده است که «در گزارشی که منتشر می شود و افکار عمومی در جریان آن قرار خواهند گرفت کم کاری ها یا همکاری ها را طبقه بندی کر

آقای روحانی! صریح پشت‌پرده‌ها را افشا کنید

آقای روحانی! صریح پشت پرده ها را افشا کنید

عبارات مهم : حسن روحانی

معاون مدیر جمهور در امور شهروندی اظهار کرده است که «در گزارشی که منتشر می شود و افکار عمومی در جریان آن قرار خواهند گرفت کم کاری ها یا همکاری ها را طبقه بندی کرده و اعلام خواهیم کرد».

آقای روحانی! صریح پشت‌پرده‌ها را افشا کنید

در ذیل این خبر آمده که حسن روحانی با مردم سخن خواهد گفت. به نظر می رسد علت سخن گفتن روحانی در شرایط داخلی و بین المللی نهفته است و البته حقوق شهروندی هم یکی از بااهمیت ترین پرسشها شایسته بررسی هست. این انتظار که آیا روحانی می تواند آرام کننده فضای ملتهب جامعه باشد چندان دیر نخواهد پایید و به زودی روشن خواهد شد که آیا مدیر جمهور با براق کردن بخش های مبهم از فعالیت های کابینه به خصوص در بخش اقتصاد به سوی آرام کردن فضا خواهد رفت یا تلاش می کند از فن بیان خود نهایت استفاده را ببرد و این تلاش را در کلام خود متجلی کند؟

تغییر سیاست ها، نه افراد

دیگر سخن گفتن صرف از پرسشها کافی نیست و نیز طرح وعده های تازه هم در بازگرداندن امید به مردم کارایی چندانی ندارد. اگر قرار است وعده جدیدی داده شود، بی تردید نه تنها مدیر جمهور که همه اعضای کابینه باید وعده مطرح شده است را به سرعت تمام به انجام برسانند و به نتیجه های ملموس برسانند. جهت این مهم باید نگاه دیگری به کابینه کرد و تلقی دیگری از کارایی را در نظر آورد. اکنون سخن از عوض کردن در تیم اقتصادی کابینه به ورد مدام تحلیلگران و اشخاص سیاسی تبدیل شده است است ولی باید توجه کرد که عوض کردن نام ها در عین ادامه سیاست های ناکارآمد و آزمون شده، راهی به هیچ سرانجامی نخواهد برد. درست این است که اگر بنا بر عوض کردن باشد، بازبینی و عوض کردن در سیاست های ناکارآمد نسبت به عوض کردن و جابه جایی افراد اولویت محض و غیر قابل انکاری دارد.

معاون مدیر جمهور در امور شهروندی اظهار کرده است که «در گزارشی که منتشر می شود و افکار عمومی در جریان آن قرار خواهند گرفت کم کاری ها یا همکاری ها را طبقه بندی کر

آقای روحانی در گفت وگوی خود باید در این مورد روشنگری کنند که علت پافشاری بر عدم عوض کردن رویه هایی که به آخر و نتیجه نمی رسد چیست و اگر دولت نتواند از موانع کار خود بگوید، لامحاله باید راجع به اختیارات خود براق سازی کند تا دیگر هر موضوعی را در دایره اختیارات دولت در نظر نیاورند.

سخن روحانی راجع به چنین عنوان مهمی هم از ریزش بدنه اجتماعی حامی دولت جلوگیری خواهد کرد و هم جوسازی و فضاسازی مخالفان دولت را از بین خواهد برد. درست این است که هنگامی که همه مردم می دانند که پرسشها از چه جنسی هست، هنگامی که مردم هر روز با مشکلاتی دست به گریبانند که جهت حل آنها به ادامه کار دولت روحانی رای داده اند، نمی توان هربار با تکرار واژه های مشخص بی انرژی آنها را امیدوار نگه داشت. اکنون وقت آن است که مدیر جمهور بخش مضطرب پایگاه اجتماعی خود را آرام کند و اگر از دشواری های اقتصادی در ماه های آینده سخن گفته می شود، مدیر جمهور باید جهت مردم بگوید دشواری در چه سطحی و در کدام حوزه ای خواهد بود. مردمی که به این دولت رای داده اند اگر سخن صادقانه و صریح از مدیر دولت بشنوند، همچنان حامی خواهند بود.

صادقانه و صریح

آقای روحانی! صریح پشت‌پرده‌ها را افشا کنید

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از نخسین روزهای شکل گیری به رای مردم قائم بوده هست. رای مردم به دولت ها موجب دلگرمی است و کار درست و مقرون به نتیجه دولت ها موجب دلگرمی مردم و در نهایت باعث اقتدار نظام اسلامی خواهد بود. از این نظر دولت باید تلاش کند که جهت مردم علت بعضی کارها و تصمیمات خود را شرح دهد. اگر دولت به مردم گفت که ماجرای موسسات مالی را حل می کند و کرد، اکنون باید از تبعات چنین تصمیمی جهت مردم بگوید. روحانی به نمایندگی از وزرای کابینه صادقانه با مردم سخن بگوید. از پشت پرده هایی سخن بگوید که باعث ناکارآمدی کابینه و تصمیم های مهم دولت می شود. اگر مردم قرار است پرسشها را تحمل کنند باید بدانند چه کسانی، حتی چه جریان هایی رودرروی دولت، ولی در تاریکی ایستاده اند.

زمان آن است که روحانی از اهرم شفافیت استفاده کند که اکنون جامعه به شفافیت زیاد از هر چیزی نیاز دارد. البته باید به این توصیه هم اشاره کرد که سخن گفتن از پرسشها داخلی، پرسشها خارجی و پشت پرده بعضی تصمیم های کاهنده انرژی دولت نباید به از بین بردن امید مردم منجر شود. به بیان دیگر نمی توان دل مردم را با نشان دادن انبوه پرسشها خالی کرد؛ همان زحمت هر روزه معیشت جهت مردم بس هست، روشنگری به معنای فرو بردن مردم در نگرانی از آینده نیست. سخن آخر این که روحانی وقت درخشانی در دست دارد که بی لکنت و با صراحتی صادقانه از بعضی غلط های بگوید. هیچکس از اشتباه مصون نیست ولی ابرام بر اشتباه کاری عجیب هست. روحانی وقت درخشانی در اختیار دارد تا از ترکیب براق سازی، سخن گفتن از پرسشها و اختیارات مدیر جمهور، سیاست ها و تغییرات و طرح امیدوارانه گذر از دشواری های بین المللی، آرامش و امید را به جامعه برگرداند که این امید در ذیل حقوق شهروندی تعریف می شود.

معاون مدیر جمهور در امور شهروندی اظهار کرده است که «در گزارشی که منتشر می شود و افکار عمومی در جریان آن قرار خواهند گرفت کم کاری ها یا همکاری ها را طبقه بندی کر

گزارش حقوق شهروندی

دستیار خاص مدیر جمهور خبرداد که مدیر جمهور 14 مرداد گزارش های مربوط به منشور حقوق شهروندی را به مردم ارائه خواهد کرد. شهیندخت مولاوردی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: همه وزارتخانه ها با نهاد حقوق شهروندی ارتباط خوبی دارند، در چارچوب منشور حقوق شهروندی از تمام وزارتخانه ها گزارش گرفته ایم و این گزارش را 14 مرداد منتشر خواهیم کرد. وی ادامه داد: در گزارشی که به زودی منتشر می شود و افکار عمومی در جریان آن قرار خواهند گرفت کم کاری ها یا همکاری ها را طبقه بندی کرده و اعلام خواهیم کرد، در واقع مدیر جمهور این آمار را به ملت گزارش می دهد. مولاوردی تصریح کرد: دستیارهای خاص استاندار و وزیر را هم در امور حقوق شهروندی تعیین کردیم، از این طریق ما برنامه های خودمان را پیش می بریم و خیلی هماهنگی های خوبی داریم. وی در آخر گفت: با پیگیری های جدی که مدیر جمهور در این حوزه انجام داده اند و ابلاغیه های صورت گرفته که در دسترس وزرا قرار دارد؛ گزارش گیری های مورد نیاز را انجام می دهیم و پیگیر امور هستیم تا برنامه هایی که به ما ابلاغ شده است است به درستی اجرا شود.

آرمان/مرتضی خبازیان

آقای روحانی! صریح پشت‌پرده‌ها را افشا کنید

واژه های کلیدی: حسن روحانی | دولت روحانی | اعضای کابینه | حقوق شهروندی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs