جاده آفتاب بوشهر داستان استانی برنامه

جاده: آفتاب بوشهر داستان استانی برنامه داستان سینمایی جدول پخش

گت بلاگز اخبار پزشکی داروی تازه درمان سرطان کبد که اف‌دی‌ای تائید کرد

اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا(اف‌دی‌ای)، داروی جدیدی را جهت درمان مرسوم ترین شکل سرطان کبد به نام کارسینوم هپاتوسلولار تصویب کرد.

داروی تازه درمان سرطان کبد که اف‌دی‌ای تائید کرد

داروی تازه درمان سرطان کبد که اف دی ای تائید کرد

عبارات مهم : اداره

اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا(اف دی ای)، داروی جدیدی را جهت درمان مرسوم ترین شکل سرطان کبد به نام کارسینوم هپاتوسلولار تصویب کرد.

به گزارش ایرنا،کارسینوم هپاتوسلولار (HCC)از مرسوم ترین شکل سرطان کبداست؛ که در سلول های کبدی شروع می شود. این سرطان دومین علت عمده فوت و میرهای مرتبط با سرطان در سراسر دنیا محسوب می شود.

داروی تازه درمان سرطان کبد که اف‌دی‌ای تائید کرد

پزشکان تنها می توانند از طریق عمل جراحی، پیوند و یا شیمی درمانی درمان مراحل اولیه و میانگین این بیماری را در ناحیه آسیب دیده کبد درمان کنند و زمانیکه سرطان پیشرفت می کند، بیماران اغلب تحت درمان های سیستمیک قرار می گیرند.

اما داروی regorafenib که به وسیله اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا تصویب شده است است نخستین درمان مورد تایید این داره در بیش از یک دهه به شمار می رود که اصلاح قابل توجهی را در بیماران مبتلا به کارسینوم هپاتوسلولار نشان می دهد.

اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا(اف‌دی‌ای)، داروی جدیدی را جهت درمان مرسوم ترین شکل سرطان کبد به نام کارسینوم هپاتوسلولار تصویب کرد.

اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا 10 سال پیش نیز داروی دیگری را به نام Sorafenib ، به عنوان نخستین درمان سیستمیک جهت بیماران مبتلا به HCC پیشرفته مورد تایید قرار داد. ولی این داروی تازه که روز پنجشنبه گذشته به تصویت اداره نظارت بر دارو و غذای آمریکا قرار گرفت، گزینه دیگری را در اختیار بیمارانی قرار می دهد که سرطان آنها بعد از درمان های سنتی و سیتمیک پیشرفت کرده است.

محققان دانشگاه ‘یو.سی.ال.ای’ و 21 دانشگاه دیگر در آمریکا، اروپا و آسیا این دارو را در مرحله سوم یک آزمایش بالینی دو ساله به نام RESORCE ، بر 567 بیمار مبتلا به HCC آزمایش کردند.

نتیجه این مطالعه نشان داد که Regorafenib طول عمر بیمار را 10.6 ماه در قیاس با 7.8 ماه بیمارانی که دارونما مصرف می کردند، زیاد کردن داد ؛ این نتیجه های بطور میانگین یک اصلاح 3.1 ماهه در طول عمر بیماران و یک کم کردن 37 درصدی در خطر فوت و میر بیماران مبتلا بهHCC نشان می دهد.

داروی تازه درمان سرطان کبد که اف‌دی‌ای تائید کرد

واژه های کلیدی: اداره | آمریکا | درمان مو | سرطان کبد | داروی جدید | درمان سرطان | شیمی درمانی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs